15 TEMMUZ GAZİLERİNDEN BYEGM GENEL MÜDÜRÜ AKARCA’YA TEŞEKKÜR ZİYARETİ

15 TEMMUZ GAZİLERİNDEN BYEGM GENEL MÜDÜRÜ AKARCA’YA TEŞEKKÜR ZİYARETİ

15 Temmuz Milli İrade Vakfı yönetimi, Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürü Mehmet Akarca’ya hain darbe girişiminin tüm dünyaya doğru anlatılması konusundaki çabaları ve hassasiyeti nedeniyle teşekkür etmek için bir ziyaret gerçekleştirdi.

15 Temmuz gecesi Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde, TRT’de, Genelkurmay Başkanlığı önünde, Türkiye’nin dört bir yanında, darbecilere direnen gazilerin oluşturduğu 15 Temmuz Milli İrade Vakfı’nın Başkanı Kazım Yılmaz ve yöneticileri, Türkiye’nin demokrasi mücadelesinin dünya kamuoyuna anlatılması için en büyük çabayı sarf eden kurum olarak tanımladıkları Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü’nde olmaktan büyük mutluluk duyduklarını ifade ettiler.

Genel Müdür Akarca da o gece bir basın mensubu olarak görevinin başında olduğunu, ilk andan başlayarak milletin verdiği mücadeleyi daha çok insana duyurmak için çabaladığını anlattı. Akarca,   “Atatürk, Samsun’a çıkmakla, Ankara’ya gelmekle 1. Kurtuluş Savaşımızı başlatmıştır. 2. Kurtuluş Savaşımızı 15 Temmuz’da hep birlikte verdik. 1. Kurtuluş Savaşımızı Gazi Mustafa Kemal önderliğinde, 2. Kurtuluş Savaşımızı da Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde gerçekleştirdik. Tarih bunu böyle yazacaktır. “ diye konuştu.

Devletin böyle feraset sahibi idarecilerinin olduğunu bilmenin kendilerine cesaret verdiğini belirten 15 Temmuz Milli İrade Vakfı Başkanı Kazım Yılmaz, “Biz bir mücadele veriyoruz ama sizin çabalarınız bunu duyuruyor. Bine yakın yabancı gazetecinin Türkiye’de ağırlanması, 30 ülkede bir anda bunların anlatılması çok önemli. En büyük eksikliğimiz 15 Temmuz’u dışarıda anlatamamamızdı ama bu yanlış algıyı siz kırdınız.” dedi.

Yılmaz, 15 Temmuz mücadelesinde BYEGM gibi kurumlar ve onların bu konuda büyük hassasiyet gösteren yöneticileri olduğu sürece kimsenin gücünün Türk milletini dize getirmeye yetmeyeceğinin altını çizerek “İyi ki Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü var ve sizin gibi bir insan da başında Elhamdülillah. Allah sizin sayınızı artırsın” diye konuştu.

Yılmaz’a teşekkürlerini ileten Akarca da Türk milletinin vatanına, bayrağına, milletine, bağımsızlığına yönelen her türlü tehdide karşı bir arada durmayı başarabilen bir ulus olduğunu belirterek içeride PKK gibi, FETÖ gibi gelmiş geçmiş en gizli yöntemleri kullanan hain terör örgütleriyle mücadele edip aynı anda da ülkesine sığınan 3,5 milyon mülteciye sorunsuzca ev sahipliği yapmayı başarabilecek Dünyada başka ülke olmadığını söyledi.

Gaziler, ziyaretin anısına Genel Müdür Akarca’ya Türk Bayrağı formunda tasarlanmış bir plaket hediye etti.