AKARCA:  2018’DE ÇOK DAHA BAŞARILI OLMAK İÇİN ÇALIŞACAĞIZ…

AKARCA:  2018’DE ÇOK DAHA BAŞARILI OLMAK İÇİN ÇALIŞACAĞIZ…

Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürü Mehmet Akarca, yıl sonu değerlendirme toplantısında Genel Müdürlük personeli ile bir araya geldi.

Akarca, Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü’nün 2016’nın sonunda yakaladığı ivmeyle 2017 yılı boyunca da büyük projelere imza attığını, bunlardan en önemlisinin Türkiye’nin 2. Kurtuluş Savaşı olan 15 Temmuz hain darbe girişimine dönük FETÖ’cülerin yaratmaya çalıştığı algı operasyonlarının boşa çıkartılması olduğunu vurguladı.

Akarca, “15 Temmuz gecesi teröristlerce bombalanan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin duvarlarından kopan mermer parçaları ile hazırlanan yeni yıl kartları yurtdışında 4 bin gazeteci ve üst düzey yöneticiye gönderildi. Ülke dışında bulunan ve darbe girişimi sonrası yurt dışına kaçan FETÖ’cü teröristlerin oluşturmaya çalıştığı algı operasyonlarına anında karşılık vererek hainlerin oyunlarını bozduk.” diye konuştu.

Dünyanın dört bir yanından Türkiye’ye davet edilen bine yakın gazeteciye, Türkiye’nin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde verdiği demokrasi mücadelesini yerinde görme ve Türk halkıyla empati kurma imkanı tanındığını anlatan Akarca, “Gazetecilerin kaleme aldığı ve milyonlarca okuyucuya ulaşan haberlerle yaşananların dünya kamuoyuna doğru bir şekilde aktarılması sağlandı.” dedi. Son dönemde hain FETÖ’cülerin yurt dışında sürdürdükleri Türkiye aleyhindeki algı fitnelerinin etkisinin batı medyasında gittikçe daha az ciddiye alınması ve yine bu medya daha az yer almasının altında BYEGM’nin güçlü faaliyetlerinin bulunduğunu belirten Akarca, bu başarılı çalışmalara imza atan kurum personelini kutladı.

2017 yılında hayata geçirilen projelerle BYEGM’nin medya mensuplarının çalışma koşullarını kolaylaştırdığı ve medyanın bir çatı kuruluşu olarak pek çok etkinliğe ev sahipliği yapıldığının altını çizen Genel Müdür Akarca, bu doğrultuda yürütülen faaliyetlerin yeni yılda da hızla ve artarak devam edeceğini vurguladı.  

Akarca, 2017’deki yükselen başarı grafiğinin 2018 yılında da devam edeceğini, yurtdışındaki algı operasyonlarıyla mücadelede BYEGM’nin yine lokomotif kurum olarak çalışmalarını sürdüreceğini ifade etti.

Akarca sözlerini şöyle tamamladı: “BYEGM Allah’a hamdolsun başarılı bir yılı geride bıraktı. 2018’de de Cumhurbaşkanlığımızın önderliğinde her alanda atılım yapan Türkiye’nin yükselişine katkıda bulunmak ve eskiye oranla çok daha başarılı olmak için çalışacağız.”