BAŞKENT PLATFORMU, BYEGM GENEL MÜDÜRÜ AKARCA’YA TEŞEKKÜR PLAKETİ SUNDU

BAŞKENT PLATFORMU, BYEGM GENEL MÜDÜRÜ AKARCA’YA TEŞEKKÜR PLAKETİ SUNDU

Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı ve BYEGM Genel Müdürü Mehmet Akarca, Başkent Platformu'nun yönetim kurulu üyelerini makamında kabul etti. Heyet, BYEGM'nin yürüttüğü etkili çalışmalar dolayısıyla Genel Müdür Akarca'ya plaket sundu.

Başkent Platformu Genel Başkanı ve Kırgızistan-Türkiye Fahri Konsolosu Dr. Mustafa Kurt, Türkiye'nin, Cumhurbaşkanı ve 27. dönem milletvekili seçimlerine hazırlandığı dönemde, BYEGM'nin yerel medya mensupları ile bakanları bir araya getirerek düzenlediği "Yerel Medya Buluşmaları" kapsamında Ankara'da gerçekleştirilen programa katıldıklarını söyledi ve BYEGM'nin yerel medya mensuplarını bilgilendirerek bu süreçte en kritik rollerden birini üstlendiğini belirtti. Kurt, "Yerel medya mensupları için desteklendiklerini bilmek çok önemli. Sizler hem desteğinizi açıkça ifade ettiniz, hem de gazetecilerin seçimlere dair akıllarında oluşan tüm sorulara cevap verdiniz. Bunun için çok teşekkür ediyoruz." dedi.

Genel Müdür Mehmet Akarca, Başkent Platformu'nun çalışmalarının önemsendiğini, "Sivil toplum kuruluşlarının güçlenmesi, demokrasiyi güçlendirir. Bu kapsamda sizlerle bir araya gelmekten memnuniyet duyuyorum." sözleriyle dile getirdi.

Görüşme sonunda heyet, Genel Müdür Akarca'ya BYEGM'nin hayata geçirdiği projeler için teşekkür plaketi takdim etti.