BYEGM GENEL MÜDÜRÜ AKARCA, YARGITAY HEYETİNİ KABUL ETTİ

BYEGM GENEL MÜDÜRÜ AKARCA, YARGITAY HEYETİNİ KABUL ETTİ

Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürü Mehmet Akarca, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcı Yardımcıları İlyas Özbek ve Remzi Doğan ile Yargıtay Cumhuriyet Savcısı Halil İbrahim Çiftçi'yi makamında kabul etti.

Görüşmede Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı heyeti, BYEGM Genel Müdürü Mehmet Akarca'yı kısa bir süre önce atandığı Cumhurbaşkanı Başdanışmanlığı görevinden dolayı tebrik etti.

Heyet, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan "Türkiye'de Gerçekleşen 15 Temmuz Darbe Girişiminin Arkasındaki Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ)" adlı kitapçığı Genel Müdür Akarca'ya takdim etti.

Akarca, bu değerli çalışmanın, uluslararası medyanın FETÖ'nün hainliklerini tüm dünyaya anlatmasına büyük katkı sağlayacağını belirterek, kitapçıkları yurt dışı basın müşavirlikleri aracılığıyla dış dünyaya servis edeceklerinin altını çizdi.

Görüşme sonunda Genel Müdür Akarca, Başsavcı Yardımcıları Özbek ve Doğan ile Savcı Çiftçi'ye, 15 Temmuz hain darbe girişiminde bombalanan Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin yıkılan duvarlarından kopan mermer parçalarıyla hazırlanan kartlardan hediye etti.