BYEGM’DEN PAKİSTAN BÜYÜKELÇİLİĞİ’NE ZİYARET

BYEGM’DEN PAKİSTAN BÜYÜKELÇİLİĞİ’NE ZİYARET

Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü (BYEGM) Basın-Yayın Dairesi Başkanı Muhammed Akgün, Pakistan Büyükelçisi Sohail Mahmood'a; Bir Ramazan Gecesi, Fotoğraflarla 15 Temmuz Sergisi ve Şehit Mustafa Cambaz anısına düzenlenen 30.Yerel Medya Özendirme Yarışması Ödül Töreni etkinliklerine katılımlarından dolayı teşekkür ziyaretinde bulundu. 

BYEGM’nin görev alanı çerçevesinde ikili işbirliğine her zaman hazır olduklarını belirten Akgün, Büyükelçiliğin medyaya yönelik faaliyetlerine destek vermekten memnuniyet duyacaklarını ifade ederek, Türkiye-Pakistan dostluğunun kendileri için çok önemli olduğunu vurguladı.

Pakistan Büyükelçisi Sohail Mahmood, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek Pakistan ve Türkiye kardeşliğinin tarihsel derinliğini hatırlattı. Mahmood, her iki ülkenin birbirini doğru tanıyabilmeleri ve anlayabilmeleri için medyanın son derece önemli bir yeri olduğuna değindi.

BYEGM’nin misyonu gereği ikili ilişkilerde önemli bir konumda olduğundan bahseden Mahmood,  medya alanında işbirliği yapılmasının iki toplumun birbirini doğru anlamasına büyük katkı sağlayacağını söyledi.