EDİRNE BASIN YAYIN VE ENFORMASYON İL MÜDÜRLÜĞÜ SINIR KOMŞUSU HASKOVOLU GAZETECİLERİ AĞIRLADI

EDİRNE BASIN YAYIN VE ENFORMASYON İL MÜDÜRLÜĞÜ SINIR KOMŞUSU HASKOVOLU GAZETECİLERİ AĞIRLADI

Edirne Basın Yayın ve Enformasyon İl Müdürlüğü ile Bulgaristan'ın Edirne Başkonsolosluğu arasında yapılan iş birliği çerçevesinde 3-4 Ekim 2017 tarihlerinde iki gün süreyle Edirne'de ağırlanan Bulgar gazeteciler, Edirne Valisi Günay Özdemir, Belediye Başkanı Recep Gürkan, ETSO Başkanı Recep Zıpkınkurt ve Trakya Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erhan Tabakoğlu ile bir araya geldi.

İlk günü protokol ziyaretleri ile geçen programın ikinci gününde Edirne yerel basını ile kahvaltılı toplantıda bir araya gelen misafirler, Edirneli meslektaşları ile tanışıp fikir alışverişinde bulundu. Toplantının açılışında söz alan Edirne Basın Yayın ve Enformasyon İl Müdürü Uğur Ülgen, gazeteci değişim programı ile amaçlarının iki sınır ilin yerel gazetecileri arasındaki ilişkilerin geliştirilmesi ve sıcak ilişkilerin tesis edilmesi olduğunu ifade ederek bir sonraki ziyaretin Edirne yerel basını tarafından Haskovo'ya yapılacağını belirtti.

Kahvaltı programına Edirne Valiliği Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Ender Aydın ve Basın İlan Kurumu Şubesi Müdürü Ebubekir Günel de katıldı. Toplantıda söz alan Günel, devletin yerel gazetelere ilan yoluyla destek verdiğini ve bu desteğin eşit bir şekilde dağıtıldığını ifade etti.