"Fotoğraflarla 15 Temmuz Sergisi" son gününde önemli bir konuğu daha ağırladı. 15 Temmuz Anma Etkinlikleri kapsamında çok sayıda bakan ve yabancı basın mensubuna ev sahipliği yapan BYEGM Basın, Kültür ve Sanat Merkezi'ni bu kez Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkanı ve Büyükelçi Christian Berger ziyaret etti.
AB BÜYÜKELÇİSİ BERGER’DEN BYEGM’NİN SERGİSİNE ZİYARET
Yayın Organı : BYEGM
Yayın Tarihi : 20 TEMMUZ 2017
Şehir : ANKARA

Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürü Genel Müdürü Mehmet Akarca ile birlikte sergiyi gezen Berger, hain darbe girişimini en çarpıcı şekilde ortaya koyan fotoğrafları dikkatle inceledi. Genel Müdür Akarca, Berger'e her bir fotoğrafın hikayesini anlattı, serginin açılışında, fotoğrafları çeken foto muhabirleri ile fotoğrafı çekilen şehitlerin aileleri ve gazilerin bir araya geldiğini ifade etti.

AB Delegasyonu Türkiye Başkanı ve Büyükelçi Berger, 15 Temmuz Anma Etkinlikleri kapsamında BYEGM Basın, Kültür ve Sanat Merkezi'nde yürütülen ve uluslararası medyanın 350'den fazla temsilcisinin bakanlarla bir araya geldiği program hakkında da bilgi aldı.

BYEGM Genel Müdürü Akarca ile AB Delegasyonu Türkiye Başkanı ve Büyükelçi Christian Berger'in bir buçuk saat süren görüşmesinde iş birliğinin güçlendirilmesi için yapılacak çalışmalar ele alındı.