Türkiye İmam Hatipliler Birliği Genel Başkanı Muhammet Samet Akkaya, Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı olarak atanan BYEGM Genel Müdürü Mehmet Akarca'ya, yeni görevi nedeniyle kutlama ziyaretinde bulundu.
TÜRKİYE İMAM HATİPLİLER BİRLİĞİ GENEL BAŞKANI’NDAN BYEGM GENEL MÜDÜRÜ AKARCA’YA ZİYARET
Yayın Organı : BYEGM
Yayın Tarihi : 09 OCAK 2018
Şehir : ANKARA

BYEGM Genel Müdürü Mehmet Akarca'nın makamında kabul ettiği Türkiye İmam Hatipliler Birliği Genel Başkanı Muhammet Samet Akkaya, 15 Temmuz hain darbe girişimiyle ilgili kaleme aldığı “İstiklal Mücadelesi Veren Bir Milletin Kahramanlık Destanı” kitabı ile Genç İmam Hatipliler Dergisi'ni Akarca'ya takdim ederek yürüttükleri projeler hakkında bilgi verdi. Akkaya, çok yakında yayın hayatına başlayacak ve Türkiye çapında dağıtılacak olan Genç İmam Hatipliler Gazetesi ile ilgili Genel Müdür Akarca’nın önerilerini aldı.  

Akarca da Genç İmam Hatipliler'in logosunda da yer bulan ‘Kuran’ı Kerim ışığında vatansever gençleri aynı çatı altında toplayıp geleceğe adalet, edep ve vefa tohumları ekmek’ misyonunun çok önemli olduğunu belirterek, Türkiye’nin daha da ileri gitmesinde en büyük güvencenin, bu misyona inanmış gençlerin sayısının artması olduğunu ifade etti.