Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü’nün (BYEGM) 15 Temmuz Anma Etkinlikleri kapsamında açtığı ‘Fotoğraflara 15 Temmuz Sergisi’ siyaset dünyasından, bürokrasiden, sanatseverlerden ve vatandaşlardan büyük ilgi görüyor. BYEGM’nin Basın, Kültür ve Sanat Merkezi’nde 20 Temmuz’a kadar ziyarete açık kalacak olan sergiye AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz da konuk oldu.
YILMAZ, BYEGM’NİN ‘FOTOĞRAFLARLA 15 TEMMUZ’ SERGİSİNİ ZİYARET ETTİ
Yayın Organı : BYEGM
Yayın Tarihi : 15 TEMMUZ 2017
Şehir : ANKARA

BYEGM Genel Müdürü Mehmet Akarca ile birlikte sergiyi gezen Yılmaz, fotoğraflar ve serginin ziyaretçi notlarına ilişkin bilgi aldı. BYEGM’nin 15 Temmuz Anma Etkinlikleri kapsamındaki faaliyetlerini çok kıymetli bulduğunu ifade eden Yılmaz, şahit olduğumuz destanı, uluslararası boyutta anlatmanın önemine dikkatleri çekti.

Köklü bir geleneği olan BYEGM’nin aynı zamanda değişen dünyaya çok iyi ayak uydurabildiğini dile getiren Yılmaz, özellikle son 1 yıllık süreçte kurumun çok önemli görevler icra ettiğini belirtti.

“ 15 Temmuz’da hain bir darbe girişimi yaşadık. Aynı gün milletimizin destansı bir direnişine sahne oldu. Nesiller boyu anlatılacak bir kahramanlığa şahit olduk. Bu yurt içinde yaşandı ve biliniyor. Yurt içindeki medyamız bunu aktardı. Ama yurt dışında maalesef hak ettiği ilgiyi görmedi bu destansı direniş. Tam aksine gölgelendi .” diye konuşan Yılmaz, bilinçli bir şekilde bu milli duruşun dünya kamuoyu tarafından yansıtılmadığını ifade etti.

15 Temmuz gecesi yaşananların dünyada  bugüne kadar tam olarak anlaşılmadığı, dolayısıyla hak ettiği değerin verilmediğini anlatan Yılmaz, “ Bir taraftan terör örgütlerinin yurt dışında oluşturmaya çalıştığı algılar, bir taraftan Türkiye üzerinde hesabı olan uluslararası güçlerin yapmaya çalıştıklarını düşündüğümüzde kendimizi yurt dışına çok güçlü bir şekilde anlatma ihtiyacımız var. Dolayısıyla BYEGM’nin uluslararası boyutta yaptığı çalışmaları çok çok önemsiyor ve çok değerli görüyorum.” dedi.

300'ü aşkın yabancı basın mensubunun Türkiye’de ağırlanmasının, buradaki atmosferi tam olarak yaşanması için önemli bir katkı sağladığını anlatan Yılmaz, Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü’nün Genel Müdürü ve tüm çalışanlarına şükranlarını sunduğunu ifade etti.  

Sergi ziyaret sonrasında Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Cevdet Yılmaz’ı makamında ağırlayan Genel Müdür Mehmet Akarca, konuğuna, darbe gecesi bombalanan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin yıkılan duvarlarından kopan mermer parçalarından hazırlanan kartı takdim etti.