Çameli Kaymakamlığı, Çameli Belediyesi ve Türkiye Hava Federasyonu tarafından gerçekleştirilen Yelken Kanat Türkiye Şampiyonası başladı.
ÇAMELİ’DE GÖKYÜZÜ RENKLENİYOR
Yayın Organı : Hizmet Gazetesi
Şehir : Denizli
Yayın Tarihi : 12.08.2017
Görsel Kaynak : AA / Sebahatdin Zeyrek

Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan, Yaylacık Dağı'nın önemini belirterek, "İlimiz ve ilçemiz için önemli bir yer. Bu spora gönül verenlere ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyuyoruz. İnşallah yeni Türkiye rekorları kırılır. Amacımız Yaylacık Dağı'nı dev organizasyonlara ev sahipliği yaptırmak.” dedi.

Havacılık sporlarında Yaylacık Dağı’nın markalaştığını belirten Başkan Arslan, "Sporcularımız hava sporlarındaki başarılarımızı bir kat daha arttırmaktadır. Bu sporların ilimizde kurumsallaşması ve geleceğe yönelik olması en büyük hedefimiz. Sporcularımıza kazasız belasız yarışmalar diliyorum." diye konuştu.

Yarışma direktörü Bayezit Yıldırım, şimdiye kadar Türkiye'nin birçok bölgesinde uçuşlar gerçekleştirdiklerini ve organizasyonlara katıldıklarını, Çameli ilçesinde bulunan Yaylacık Dağı pist alanının gerçekten mükemmel bir yer olduğunu ve hava sirkülasyonunun mükemmel olduğunu belirtti. Yarışmacıların da Yaylacık Dağı’nda uçmanın keyfini yaşadıklarını belirten Bayezit Yıldırım, tüm yarışmacıların dereceye girmek için mücadele edeceklerini sözlerine ekledi. Yelken Kanat Türkiye Şampiyonası 14 Ağustos tarihine kadar devam edecek.

 

 

 

* Tüm hakları saklıdır. Bu sitede yer alan yazı, haber, fotoğraf, video ve sair dokümanların, bireysel kullanım dışında izin alınmadan kısmen veya tamamen kopyalanması, çoğaltılması, kullanılması, yayımlanması ve dağıtılması kesinlikle yasaktır. Bu yasağa uymayanlar hakkında 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Kanunu uyarınca yasal işlem yapılacaktır.